Welshi staadion "Cardiff City": ajalugu ja mängud

Sisukord:

Anonim

Cardiff City on üks kahest Walesi jalgpalliklubist, mis mängib Premier League'is. Areen on olnud Cardiffi Bluesi ragbiklubi koduks kolm aastat alates selle avamisest.

Cardiffi linna staadion

Üksikasjad

Staadioni ehitus kestis kaks aastat ja lõppes 2009. aasta kevadel. Kaks meeskonda hakkasid korraga areeni jagama. Esimene oli Cardiff City Football Club, mis kolis Ninian Parkist, mis oli olnud pealinnaklubi koduks 99 aastat. Staadioni teine omanik on ragbiklubi Cardiff Blues.

Areeni ehitamise maksumus oli umbes 50 miljonit naela. Arup oli arhitekt. Mahutavus - 25 tuhat istekohta. Cardiff City staadion on kohtade arvult riigis teine areen, jäädes alla vaid 74,5 tuhande pe altvaatajale mahutavale Millenniumile. Suvel renoveeriti Cardiff City staadion, misjärel hakkas see mahutama kuni 33,5 tuhat fänni.

Esimesed mängud

2009. aasta juuli keskel pidasid Cardiff ja Celtic sõprusmänguareeni matš. Cardiff City staadioni ametlik debüüt toimus 2009. aasta augustis, kui võõrustajatele tuli külla Scunthorpe United. Matš lõppes waleslaste purustava võiduga skooriga 4:0.

Sama aasta novembris külastas Walesi rahvusmeeskond esimest korda staadionit, mängides sõprusmängu Šotimaaga. Mäng lõppes waleslaste 3:0 võiduga. Peaaegu aasta hiljem mängis Wales Cardiff Citys oma esimese ametliku mängu. See oli matš Euro-2012 valiku raames. Briti meeskond oli Bulgaaria rivaal.

Kuulsad matšid

Üks esimesi suurklubisid, kes Walesi klubi uut areeni külastas, oli Manchester City. Tegemist oli kõrgliiga 2. vooru mänguga. Kohtumine lõppes Cardiff City sensatsioonilise 3:2 võiduga. Teise poolaja alguses läksid "kodanikud" juhtima, kuid paar minutit hiljem waleslased viigistasid ning poolaja lõpus andis Campbelli duubel meeskonnale suure edumaa. Negredo määras lõpptulemuse vaheajas.

Manchester United tuli Walesi 12. voorus. Matš lõppes viigiga. 13. voorus oli Cardiff City rivaal Londoni Arsenal. Seekord ei õnnestunud Walesi mängijatel suurkuju üllatada. Ramsey traks ja Flamini värav andsid Gunnersile ülekaaluka võidu.

Liverpool külastas märtsis Cardiff Cityt. Kohtumine peeti kõrgliiga 31. vooru raames. Merseysiders olid meistrivõistluste üks parimaid meeskondi ja tiitlipretendendid. Mängudebüüt Kohtumine avas skoori. Mõni minut hiljem taastas Saures status quo. Avapoolaja keskel viis Campbelli tabamus waleslased taas ette, kuid enne vaheaega viigistas Skrtel taas seisu. Liverpool võitis teise poolaja 4:1 ja võitis kohtumise 6:3.

cardiffi linnastaadion cardiffi linn

Hooaja 2013/14 viimases voorus tuli Chelsea külla Cardiff Cityle, kes kaotas mõned kohtumised enne Inglismaa meistrivõistluste lõppu oma šansid meistritiitlile. Londoni Grandist sai viimane suurklubi, kes Walesi staadioni külastas. Mäng lõppes Jose Mourinho hoolealuste 2:1 võiduga. Hooaja lõpus langes Cardiff City, mille peatreener Ole Gunnar Solskjaer määrati meistrivõistluste ajal ametisse, meistritiitlisse ja pole 3 hooaja jooksul kordagi Inglismaa kõrgliigasse tõusnud.

UEFA superkarikas

Pärast 2013/14. aasta Premier League'i 20. kohta langemist langes Cardiff Inglismaa jalgpalli teise liigasse. Sellest ajast peale pole klubi areenile tulnud ühtegi maailmakuulsat meeskonda. See oleks pidanud muutuma pärast seda, kui Cardiff City valiti 2014. aasta UEFA superkarikamängu võõrustajaks Madridi Reali ja Sevilla vahel.

Mängu külastas 30 854 pe altvaatajat, mis on endiselt areeni rekord. Vahekohtunikuks oli inglise kohtunik Mark Clattenburg. Madridi Real võitis tänu Cristiano Ronaldo löögile 2:0.