Lewis Hamilton: maailmameistri karjäär

Sisukord:

Lewis Hamilton on kuulus Briti vormel-1 võidusõitja. Nüüd mängib ta Mercedese meeskonnas, millega piloot 2013. aastal lepingu sõlmis. Lewis ei ole abielus. Ajakirjanduses ilmusid sageli kuulujutud Lewis Hamiltoni ja Rihanna romantilisest suhtest, kuid võidusõitja ise väitis korduv alt, et tunneb kuulsat lauljat juba pikka aega ja nad olid lihts alt sõbrad.

Karjääri algus

Lewis sündis 1985. aastal. 11-aastaselt alustas ta kardispordiga, nagu enamik vormel-1 sõitjaid. 2001. aastal osales ta vormel-Renault talvesarjas. Hamilton sõitis neli sõitu ja saavutas üldarvestuses 5. koha ilma ühtegi medalit võitmata.

Lewis Hamilton ja Rihanna

Debüüt ja meistritiitel

2007. aastal võitis Hamilton oma esimesel võistlusel pronksi. Kõik olid briti debüüdist šokeeritud. Kuid see oli alles algus. Malaisia GP-l sai Lewis Hamilton teiseks, seejärel võitis ta hõbeda Bahreinis, Hispaanias ja Monacos. Vormel 1 kuues ja seitsmes etapp said piloodi jaoks "kuldseks". Esimest korda astus Lewis kõrgeimale astmele Kanadas ja teist korda - USA-s. Edasi võitis Hamilton pronksi Prantsusmaal ja Suurbritannias. Pärast seda tekkis ebaõnnestumine -Euroopa Grand Prix 9. koht. Lewis Hamilton suutis pärast ebaõnnestumist kohe võita – Grand Prix Ungaris tõi piloodile karjääri kolmanda kulla.

Siis ei suutnud britt kolme etapi jooksul võita kordagi, vaid korra saavutas teise koha. Jaapanis suutis taas võidu võtta Lewis Hamilton. Hiinas toimunud hooaja 16. Grand Prix oli sportlase jaoks katastroof. Piloot ei suutnud sõitu lõpetada ja muutis enda jaoks meistritiitli nimel võitlemise palju raskemaks. Hooaja viimasel võistlusel jäi ühes kurvis Hamiltoni auto seisma. Ta saavutas lõpuks seitsmenda koha, mis takistas tal debüüthooajal F1 meistriks tulemast.

Lewis Hamilton

Aga britt ei pidanud tiitlit kaua ootama. Juba järgmisel hooajal suutis ta vormel 1 võita. Pärast Austraalia võitu saavutas Lewis Malaisias 5. koha, Bahreinis oli ta 13. kohal. Pärast seda suutis ta poodiumile naasta. Rattur saavutas Hispaanias, Türgis ja Monacos vastav alt 3., 2. ja 1. koha. Pärast Kanadas Grand Prix' ajal katkestamist ja Prantsusmaa etappidel 10. kohta suutis Hamilton võita viiel järgneval võistlusel 4 poodiumit, millest 2 olid kuldsed. Lewis sai Hiinas oma viimase võidu meistrivõistluste hooajal. 98 punkti võimaldas britil üldarvestuse võita.

Teine ja kolmas meistrivõistlused

Järgmised viis hooaega Lewis Hamiltoni jaoks ei õnnestunud. Ta lõpetas hooaja kolm korda neljanda ja kaks korda viiendana. Vaid 5 hooajaga suutis võidusõitja võita 13 võitu. 2014. aastal suutis Hamilton vormel 1 tiitli tagasi võita.

Austraalia Grand Prix Lewis ei pääsenudlõpuni, kuid võitis siis 4 võitu järjest. Kuuendal etapil, mis toimus Monacos, tõusis Hamilton teiseks. Kanadas ei õnnestunud tal hooajal teist korda lõpetada. Siis oli Austria Grand Prix, kus Lewis Hamilton võitis hõbemedali. Veel üks võit saadi oma kodumaal Suurbritannias, millele järgnes 3 kolmandat kohta. Belgias lahkus britt taas raj alt, kuid suutis siis võita 6 etappi 7-st. 384 punkti tegi Hamiltoni kahekordseks vormel 1 meistriks.

lewis Hamiltoni grand prix

Aasta hiljem võitis ta 10 võiduga vormel 1 teist korda järjest. Kahe hooaja jooksul on britt vaid korra suutnud poodiumile pääseda, kui mitte arvestada võistlusi, kus ta finišisse ei jõudnud. Eelmisel hooajal võitis britt 10 etappi ja tõusis edetabelis teiseks. Sel aastal on Lewis Hamilton pärast 4 etappi 2. kohal.