Austria võidusõitja Gerhard Berger: elulugu ja sportlaskarjäär

Sisukord:

Gerhard Berger on kuulus Austria võidusõitja, kes võistleb vormel 1 sarjas erinevate meeskondade eest. Korduv alt oli võitja ja auhinnavõitja võistluse etappidel.

gerhard berger

Gerhard Berger. Andekas debütant

Ta sündis augustis 1959 Austria linnas Worglis. Ta alustas oma profikarjääri Alfa Romeo motorallis, kus ta näitas väga häid tulemusi.

Varsti siirdus Gerhard Berger mainekamasse vormel 3-sse, kus võistles koos kuulsa itaallase Ivan Capelliga eduk alt võitluses kontinendi meistri tiitlile. 1984. aastal kutsuti Berger Saksamaa vormel 1 meeskonda - ATS. Oma debüütvõistlusel oma kodumaal Austria rajal näitas Gerhard alles kaheteistkümnendat tulemust.

Edukam oli esinemine Itaalia Grand Prix'l, mis peeti kuulsal Monza ringrajal. Väljapaistvate ja kogenumate pilootidega konkurentsis suutis Gerhard Berger lõpetada kuuendana. Kahjuks ei saanud Austria rattur selle saavutuse eest punkte, kuna teda ei kaasatud ametlikku meistrivõistluste taotlusse.

Autoõnnetus ja esimesed õnnestumised

1985 algas väga halvasti noore Gerhard Bergeri jaoks, kelle fotot võib artiklis näha. Ta sattus autoavariisse, mille tagajärjel murdis kaelalüli. Sellest hoolimata paranes ta kiiresti ja naasis vormel 1-sse, kus asus sõitma uue meeskonna – Arrows – eest.

gerhard berger võidusõiduauto juht

Pärast nelja ebaõnnestunud etappi, kus austerlane ei jõudnud finišisse, hakkas ta näitama suhteliselt häid tulemusi. Ja viimasel kahel Grand Prix’l (Lõuna-Aafrikas ja Austraalias) õnnestus tal pääseda punktitsooni.

Aastal 1986 on Gerhard Berger võidusõitja, kes esindab Itaalia Benettoni meeskonda. Pärast Brasiilia ja Hispaania GP punktide arvestust saavutas austerlane San Marinos esimest korda kolmanda koha ja tõusis poodiumile.

Kuid parimad tulemused olid alles ees. Mehhiko GP-l sai Berger enesekindl alt hakkama kuulsate Alain Prosti ja Ayrton Sennaga ning võitis esimest korda vormel-1 etapi. Tänu nendele tulemustele sai ta kutse mängida ühes kuulsaimas ettevõttes - Ferraris.

Uued võidud ja saavutused

Oma kolme hooaja jooksul Ferrariga võitis Gerhard Berger neli korda Grand Prix ja oli seitsmel korral esikolmikus. 1988. aasta hooajal kogus ta 41 punkti ja saavutas kokkuvõttes rekordilise kolmanda koha.

Järgmisel meistrivõistlustel oli tal aga sageli probleeme autoga. San Marino etapil süttis õnnetuse tagajärjel tema auto,ja alles õigel ajal kohale jõudnud päästjad päästsid piloodi tõsistest tagajärgedest.

gerhard bergeri foto

Pärast mitmeid ebaõnnestumisi sõlmis Gerhard Berger 1990. aastal lepingu Briti autotalliga McLaren, milles ta oli paaris legendaarse Ayrton Sennaga. Natuke brasiillase varju jäädes näitas Austria piloot püsiv alt kõrgeid tulemusi, kogus regulaarselt punkte ja oli järjekindl alt viie parima vormel-1 piloodi hulgas.

1993. aastal naasis Berger Ferrari talli. Poolteist aastat ei suutnud Gerhard võita, lõpetades selle sarja alles Saksamaa GP-l 1994. aastal. Ta jäi pettumuseks järjekordse võiduta ühes Austraalia etapi pöördes, kus Nigel Mansell austerlase vea eduk alt ära kasutas. Hooaja lõpus kordas Berger oma rekordit, saavutades üldarvestuses kolmanda koha.

Benettoni naasmine ja pensionile jäämine

Järgmine. Pärast järjekordset hooaega Ferraris otsustas Gerhard Berger naasta Benettoni meeskonda, et uusi võite jahtida. Kuid ka siin kummitasid teda perioodilised ebaõnnestumised. Saksamaal toimunud etapil, vaid mõni ring enne finišijoont, süttis tema auto ja põles mootor läbi.

Aastal 1997, oma viimasel vormel 1 hooajal, jättis Austria võidusõitja raske põsekoopapõletiku tõttu kolm võistlust vahele, naasis seejärel ja võitis Saksamaa GP-l hiilgava võidu. See oli viimane triumf mitte ainult Gerhard Bergeri, vaid ka Benettoni jaoks.